Zde je stručně popsaný vývoj našeho produktu Tyfl-Ex.
Sestavovní arduina

Přístroj funguje na principu ultrazvukové detekce překážek. Jedna z součástek jsou tedy 3 ultrazvukové senzory, v našem případě se jedná o typ 5Pin HY-SRF05 pro Arduino. Další součástkou je Arduino neboli jednodeskový počítač založený na mikrokontrolerech ATmega, které řídí celý chod našeho produktu. My jsme využili jednu z nejzákladnějších modulů a to arduino UNO. Přístroj upozorňuje pomocí vodotěsných vibračních elektromotorů.

Programování arduina

Dostáváme se asi k jedné z nejsložitější části a zároveň i části, která nám zabrala nejvíce času a to je , jak jste již z nadpisu pochopili programování. Hlavní mikrokontroler již obsahuje bootloader to je kód, který se již postará o základní nastavení mikrokontroleru , což nám jak ulehčil programování, tak ušetřilo čas. Samotné arduino jsme programovali jazykem podobnému C a C++.

3D modelování boxu řídící jednotky

S 3D modelováním jsme se setkali poprvé.Zkoušeli jsme různé 3D programy jako je třeba SketchUp ,Blender a jiné , avšak nakonec se nám nejvíce vyplatil program Tinkercad, který je volně dostupný jako webová platforma a je jednoduše ovladatelný. Krabičku nám vytiskla společnost IdeaHUB, která nám však navrhla, že by mohli udělat krabičku přímo s úchyty na komponenty, které v krabičce jsou. Krabičku, kterou nám tedy vytiskla vypadá mnohem lépe a profesionálněji. Za návrh a i následný tisk děkujeme společnosti IdeaHUB